PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΗΤΗΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ!!!!

Ντογκας Ιωαννης
04-11-08, 13:10
ο φιλος Σακης (ΠΑΡΑΛΙΑΣ) χρειαζεται 5 φιαλες αιμα για το μολις 5 μηνων ανηψι του!!!
σε οποιοδηποτε νοσοκομειο μπορειτε να πατε και οποιοδηποτε τυπο αιματος μπορειτε να δοσετε καντε το, ειναι μεγαλη αναγκη...!

για περισσοτερες πληρ. 6940820747 Σακης

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
04-11-08, 15:35
ειναι για ενα πλασματακι 5 μηνων με καρδιακο προβλημα που εκανε προχτες μια εγχειρηση και αυριο θα ξανακανει στην καρδουλα του για να ζησει εναν χρονο ακομα ωστε μετα να ξανακανει χειρουργειο... οποιος εχει την δυνατοτητα παρακαλω να δωσει 10 λεπτα απο τον χρονο του να δωσει λιγο αιμα...
για οποιαδηποτε πληροφορια 6940820747

G.P.T.M
04-11-08, 15:45
ειναι για ενα πλασματακι 5 μηνων με καρδιακο προβλημα που εκανε προχτες μια εγχειρηση και αυριο θα ξανακανει στην καρδουλα του για να ζησει εναν χρονο ακομα ωστε μετα να ξανακανει χειρουργειο... οποιος εχει την δυνατοτητα παρακαλω να δωσει 10 λεπτα απο τον χρονο του να δωσει λιγο αιμα...
για οποιαδηποτε πληροφορια 6940820747

κριμα!!!!!!!!!!!!!μακαρι να πανε ολα καλα!!θα κανω οτι μπορω :wink: :( :( :( :(

CRAZY SIERRA
04-11-08, 23:56
Δωστε πληροφοριεσ..Μπορω να παω να δωσω και εγω

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
05-11-08, 01:02
Εμεις, μολις το μαθαμε δια στοματος ΠΑΡΑΛΙΑ. Ευχομαστε γρηγορη αναρρωση και να το δουμε το παιδακι σε λιγα χρονια στις πιστες.

Akis cossie
05-11-08, 01:31
ρε παιδια προλαβαινω να παω το πρωι να δωσω;;;;;

DIAMANTOPOULOS
05-11-08, 01:53
κι εγω θελω να δωσω θα σε παρω τηλ

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
05-11-08, 23:01
σας ευχαριστω ολους... και ειδικα αυτους που εδωσαν αιμα για το παιδακι... ηταν πολυ σημαντικο για μενα και συγκινηθηκα αρκετα μπορω να πω... σας ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολους υγεια....

Akis cossie
06-11-08, 12:36
σακη ελπιζω να πηγαν ολα καλα με το αγγελουδι!!
δινω συχνα αιμα (οσο μου επιτρεπουν) κ ξενερωσα που
δεν προλαβα να παω!!!

DIAMANTOPOULOS
06-11-08, 22:43
κι εγω τραβιομουνα ολη μερα :cry: :cry:
υγεια στο παιδακι και ο ΘΕΟΣ ειναι μεγαλος

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
07-11-08, 12:00
καλα πηγε η επεμβαση και το παιδακι ειναι στην εντατικη τωρα... σας ευχαριστω και παλι ολους...

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
14-05-09, 12:35
δυστηχως πρεπει να επαναφερω το θεμα.... μολις μετα απο εξη μηνες τελικα το παιδακι ξαναμπαινει στο χειρουργειο για μεγαλυτερη εγχειρηση και θα χρειαστω αιμα και αιμοπεταλεια... οποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει... πραγματικα θα κανει μεγαλο καλο.... ο μικρος ειναι ηρωας με τοσα που εχει τραβηξει και παρολα αυτα δεν το βαζει κατω ειναι μαχητης και θα τα καταφερει απλα χρειαζεται την δικη μας στηριξη...... ευχαριστω..

SST
14-05-09, 12:38
τι ομαδα παραλια?

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
14-05-09, 13:28
οτι ομαδα και αν εχετε και σε οποιοδηποτε νοσοκομειο....

SST
14-05-09, 13:35
θα προσπαθησω αυριο...

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
14-05-09, 14:29
υπαρχει μεγαλυτερη αναγκη για αιμοπεταλεια και πλασμα....

Petros AE86
14-05-09, 14:32
κριμα το παιδακι μακαρι να γινει καλα και να μην ξανατραβιξει ολα αυτα :/

driftovioS
14-05-09, 16:02
κριμα το παιδακι μακαρι να γινει καλα και να μην ξανατραβιξει ολα αυτα :/

+1111:cry:

giorgis_E21
14-05-09, 17:21
έχω ένα πρόβλημα και ίσως δεν κάνει το άιμα μου για αυτό το σκοπό όμως θα κάνω μια προσπάθεια αύριο πρωί - αν είναι θα σε πάρω τηλ

andreasf20c
14-05-09, 18:46
Kαι εγω θα ρωτησω αν μπορω να δωσω γιατι εχω κατι αλλεργιες...
Σακη θα σε παρω τηλ. αν μπορω τελικα να βοηθησω...
Περαστικα...

kallitexni$
14-05-09, 19:12
Εγω 99% θα παω αυριο για αιμοπεταλια.Ελπιζω να ταιριαζουν...

kallitexni$
14-05-09, 19:16
Kαι εγω θα ρωτησω αν μπορω να δωσω γιατι εχω κατι αλλεργιες...
Σακη θα σε παρω τηλ. αν μπορω τελικα να βοηθησω...
Περαστικα...

Εισαι να παμε μαζι αυριο το απογευμα?αν μπορεις τελικα.

andreasf20c
14-05-09, 23:31
Παμε και ρωταμε επιτοπου...
Μιλα αν μπορεις εσυ με τον Παραλια για να συννενοηθεις πως μπορουμε να τα δωσουμε στον μικρο...
Σε ποιο νοσοκομειο μπορουμε να δωσουμε?
Ο μικρος σε ποιο ειναι??

kallitexni$
14-05-09, 23:35
Παμε και ρωταμε επιτοπου...
Μιλα αν μπορεις εσυ με τον Παραλια για να συννενοηθεις πως μπορουμε να τα δωσουμε στον μικρο...
Σε ποιο νοσοκομειο μπορουμε να δωσουμε?
Ο μικρος σε ποιο ειναι??

Μιλησα με το σακη το απογευμα.Μου εδωσε τις απαραιτητες πληροφοριες.
Βασικο ειναι οτι πλεον βρεθηκε αιμα και χρειαζονται αιμοπεταλια.Η διαδικασια ειναι να παμε μια μερα (αυριο απογευμα) να μας παρουν λιγο αιμα να δουν την συμβατοτητα με τα αιμοπεταλια και αν μπορουμε να δωσουμε , παμε την επομενη μερα και δινουμε.Στειλε το κινητο σου στο facebook (ξανα:oops:) και κανονιζουμε ωρες.
Πρεπει να παμε στο νοσοκομειο Γεννηματας αλλα δεν ξερω αν παει συγκοινωνια εκει.

πετρουλα αλευρα
15-05-09, 00:00
στο αττικο νοσοκομειο δεν μπορουμε να δωσουμε αιμοπεταλια?

kallitexni$
15-05-09, 00:04
στο αττικο νοσοκομειο δεν μπορουμε να δωσουμε αιμοπεταλια?

Ο Σακης μου ειπε στο Γεννηματας.Δεν ξερω λεπτομερειες.
Λοιπον, εγω και ο andreasf20c θα παμε αυριο το απογευμα για την πρωτη εξεταση στο νοσοκομειο.Αν καποιος θελει να ερθει μαζι μας εκεινη την ωρα θα ηταν πολυ καλο.

πετρουλα αλευρα
15-05-09, 00:17
θα τον παρω να μου πει λεπτομερειες και θα παω πρωι

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
15-05-09, 10:42
το Γενηματα ειναι στην σταση του μετρο στην εθνικη αμυνα ακριβως ...
στο αττικο εχω δωσει εγω αιμοπεταλεια οπωτε μπορεις να δωσεις πιστευω... οποιος παει ας με παρει να μου το πει να ξερω και να του δωσω στοιχεια.... ... ευχαριστω

giorgis_E21
15-05-09, 16:54
προσπάθησα σήμερα στον ερυθρό σταυρό αλλά λόγω προβλήματος υγείας και σύμφωνα με πρόσφατες εξετάσεις αίματος είμαι ακατάλληλος...

kallitexni$
15-05-09, 21:41
Σημερα πηγαμε εγω , ο andreasf20c , o σκαστρας και η πετρουλα και μας πηραν δειγματα (εκτος απο τον σκαστρα λογω ηλικιας) για να δουμε αν μπορουμε να δωσουμε αιμοπεταλια απο βδομαδα.
Ο σκαστρας εχει και καποιες φωτο τις οποιες θα ανεβασει σε λιγο.

Petros AE86
15-05-09, 21:49
πηγαμε οπως ειπε και ο βασιλης στο νοσοκομειο σημερα!
ειχαμε επικοινωνησει και μας ειπαν οτι μπορεις να δωσεις αιμα αν εισαι 17+ ..με το που φτανουμε της λεω οτι ειμαι 17+ και μου λεει χρειαζεται υπογραφη κηδεμονα!τεσπα πηραν δειγμα απο τα παιδια και μαλλον θα ξαναπανε την δευτερα
http://imageshack.gr/files/sqt12gyb7kqjrpgi75gb_thumb.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=sqt12gyb7kqjrpgi75gb.jpg)
http://imageshack.gr/files/0ui6qewowivhz0vk5o8a_thumb.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=0ui6qewowivhz0vk5o8a.jpg)
http://imageshack.gr/files/ayovpbrhz6sov4g176su_thumb.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=ayovpbrhz6sov4g176su.jpg)
με το που βγαζω το κινητο να βγαλω μια φωτο πεταγεται μια απο το νοσοκομειο και ουρλιαζε απαγορευονται τα κινητα θα φωναξω την ασφαλεια και κατι τετοια παλαβα!!δηλαδη αν εβγαζα φωτο πως θα εκανε!!!:lol:

kallitexni$
15-05-09, 21:52
Ευτυχως στην φωτογραφια που τραβηξα τον αντρεα , δεν ειδε το κινητο αυτη...αλλιως θα τρεχαμε ακομα... :D

πετρουλα αλευρα
15-05-09, 22:23
πηρα το σακη τηλ και τον ενημερωσα, περαστικα στο παιδακι απο ολους μας

andreasf20c
15-05-09, 23:54
Ελπιζω να ταιριαζουν τα αιμοπεταλια και να βοηθησουμε τελικα το παιδακι...
Οσο για τις γωτο και τις νοσοκομες τι να πω..
Φτηνα την γλιτωσε... Θα φωναζε τους σεκιουριταδες ειπε...
Καλλιτεχνη εσενα αν σε εβλεπε θα εβγαζε τουφεκι...:awp:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Περαστικα στον μικρο...

kallitexni$
16-05-09, 00:17
Ελπιζω να ταιριαζουν τα αιμοπεταλια και να βοηθησουμε τελικα το παιδακι...
Οσο για τις γωτο και τις νοσοκομες τι να πω..
Φτηνα την γλιτωσε... Θα φωναζε τους σεκιουριταδες ειπε...
Καλλιτεχνη εσενα αν σε εβλεπε θα εβγαζε τουφεκι...:awp:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Περαστικα στον μικρο...

Τιποτα....δε θα ξαναπαμε?.....
Επισης περαστικα στον μικρο , ευχομαι να ταιριαζουν τελικα τα αιμοπεταλια μας και να συνεισφερουμε και εμεις.

kallitexni$
19-05-09, 02:39
Τιποτα....δε θα ξαναπαμε?.....
Επισης περαστικα στον μικρο , ευχομαι να ταιριαζουν τελικα τα αιμοπεταλια μας και να συνεισφερουμε και εμεις.

Ευτυχως θα ξαναπαμε . Την παρασκευη το πρωι θα παω να δωσω εγω σιγουρα και μαλλον ο αντρεας και η πετρουλα.
Ευχομαι να πανε ολα καλα.

dimsabas
19-05-09, 08:42
Παραλία, αν έχει δώσει κάποιος αίμα πρόσφατα (ούτε μήνα), μπορεί να δώσει αιμοπετάλια; Αν ναι, στείλε μου pm με τα στοιχεία.

andreasf20c
19-05-09, 22:51
Δυστυχως σημερα ανεβασα πολυ πυρετο και δεν μπορω να δωσω αιμοπεταλια...
Εκτος αυτου με εχει πιασει και μια αλλεργια(το παθαινω καθε χρονο) και μου ειπαν απο το νοσοκομειο πως δεν μπορω να δωσω αιμα ετσι...
Οταν μου περασει μονο...
Συνηθως περναει μετα το τελος του καλοκαιριου...
Λυπαμαι αλλα τελικα δεν μπορω να βοηθησω καθολου...
Ευχομαι και παλι περαστικα στο παιδακι...
Προσπαθησα και ειχα ολη την καλη διαθεση να βοηθησω αλλα πλεον δεν μπορω...:(

Akis cossie
20-05-09, 13:16
σακη μολις το ειδα!!! χρειαζεται ακομα να παω το πρωι;;;;
το τηλ μου ειναι 6947251764 στειλε ενα sms για να παω!!!

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
20-05-09, 13:19
η εγχειρηση εγινε εχτες τελικα και παρα καποιες σοβαρες δυσκολιες που ειχαμε ολα πηγαν καλα.... Ηταν μια δυσκολη επεμβαση που κρατησε 8-9ωρες... το παιδακι τωρα ειναι στην εντατικη και ελπιζουμε σημερα να παει στο δωματιο του.... Σας ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον και την αγαπη σας... πραγματικα και στις δυο επεμβασεις η αγαπη και η στηριξη που βρηκα απο πολλους εδω μεσα επαιξαν μεγαλο ρολο και με το αιμα που δοθηκε αλλα και ψυχολογικα στους γονεις αρα και στο παιδι..... ελπιζω καποια στιγμη να σας φανω χρησιμος....

Akis cossie
20-05-09, 13:35
οκ!!! περαστικα στην μικρη σακη!!!!

kallitexni$
20-05-09, 16:35
Οποτε εμεις να παμε την παρασκευη να δωσουμε???
Η βλακειες μας λενε στο νοσοκομειο?

πετρουλα αλευρα
21-05-09, 19:41
οχι μην πας μαζευτηκε το αιμα απο οτι μου ειπε ο σακης

Homo Driftarious!!!
22-05-09, 00:22
περαστικα κ απο εμενα στο παιδακι...να μας λετε τα νεα του ρε παιδια οταν μπορειται...:)

Petros AE86
22-05-09, 00:24
κριμα ομως να ειανι τοσο μικρο και να εχει τραβηξει τοσα πολλα
μακαρι να ειναι η τελευταια φορα που μπαινει σε νοσοκομειο

andreasf20c
22-05-09, 01:16
κριμα ομως να ειανι τοσο μικρο και να εχει τραβηξει τοσα πολλα
μακαρι να ειναι η τελευταια φορα που μπαινει σε νοσοκομειο
+1:cry:

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
22-05-09, 11:35
Δεν χρειαζετε να παει κανεις για αιμα.. εχουμε καλυφθει.... ευχαριστω και παλι... ο μικρος ειναι στην εντατικη ακομα γιατι μετα το χειρουργειο σηκωσε 41 πυρετο ειναι μια απο τις πιθανες παρενεργειες της εγχειρηση που συμβαινει καμια φορα οπως μας ειπανε... υπομονη ακομα... τα δυσκολα περασανε με επιτυχια...

SST
25-05-09, 04:50
με το καλο, να γινει καλα το παιδι σακη.

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
02-04-12, 14:37
επαναφερω για αλλη μια φορα το θεμα δηστυχως ... μιας και η καρδουλα του μικρου Νικολα θελει την βοήθεια μας... αλλα για να τον δειτε κιολας στις φωτο οσοι θυμαστε την ιστορια και μας στηριξατε τοτε μεσα απο την καρδια σας...
http://agioritikovima.gr/2011-07-14-22-28-56/5810-karntoula-tou-mikrou-nikola-thelei-ti

kanonas
02-04-12, 17:48
φίλε μου εύχομαι τα καλύτερα....το κοινοποίησα όπου μπορούσα...

andreasf20c
02-04-12, 21:50
Ειχα παει και τοτε για αιμοπεταλια. Σακη ο,τι καλυτερο ευχομαι

MrSylvios
02-04-12, 23:53
αμα χρειαζεσαι αιμα πεστο να παμε να δωσουμε οποιοσ μπορει και θελει .........................που και ποτε >>??

agapoulis
03-04-12, 09:07
καλο ειναι να δινουμε κα8ε 3-4 μηνες...οχι μονο στην αναγκη....σηγουρα 8α χρειαστει σε ολους μας...καλη τυχη στον μικρουλη και μακαρι να μν ξαναδει νοσοκομιο ουτε για δοντι..καλη δυναμη στην οικογενια σας φιλε...

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
03-04-12, 11:25
Ειχα παει και τοτε για αιμοπεταλια. Σακη ο,τι καλυτερο ευχομαι
το θυμαμαι ανδρεα.. κι εσενα και τον πετραν και τον καποτη και τον ατζαρη και την πετρουλα και οσους ειχαν τρεξει τοτε και σας ευχαριστω... το εκτιμω και δεν ξεχναω...