PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευρεση χορηγων (οργανωμενα)

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
25-10-08, 09:13
Προτεινω να δημιουργησουμε ενα διαφημηστικο σποτ στο ιντερνετ, με σκοπο την ευρεση χορηγων με την γνωστη μεθοδο της σημειοπωλησης.
Δηλαδη πχ φτερο € 100, καπω € 250, πορτα € 200 ανα αγωνα και αυτοκινητο.
Ο καθε οδηγος, θα βαζει σχεδιο του αυτοκινητου του με τιμη (που οριζει ο ιδιος) σημειου ανα αγωνα, αναλογα και την προβολη του καθε αγωνα οπως και φωτογραφιες, video κλπ.
Επισης, θα υπαρχει για καθε οδηγο ιστορικο και λιγα λογια για την προσελκυση χορηγων.
Καποιοι θα μπορουν να δηλωσουν, οτι δεχονται χορηγια σε ειδος.
(απο οικους ανοχης ας πουμε) :lol:

Θελω να πω, οτι ειναι αρκετα δυσκολη η ευρεση χορηγων απο καθε οδηγο χωριστα, γιατι ο καθενας μπορει να απευθυνθει μονο στον κυκλο του, και δεν ειναι ολοι καλοι πωλητες.

Επειτα υπαρχουν πολλοι χορηγοι, που δεν ξερουν που να απευθυνθουν, αλλα και ποσα χρηματα πρεπει να πληρωσουν.
Με εναν τετοιο τιμοκαταλογο, τα πραγματα απλοποιουνται και οι χορηγοι πολλαπλασιαζονται.

Θα μπορουσε να δημιουργηθει και ενα σχετικο τοπικ στο DriftClub.gr.
Για σκεφτειτε το λιγο. Γεννηστε ιδεες και τα συζηταμε.

GIZMO
25-10-08, 17:22
τελικα το μυαλο σου κατεβαζει πολλες ιδεες...:lol: :lol:
παντως καλο ακουγετε, για πειτε λεπτομερειες, πως μπορει να γινει;

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
25-10-08, 20:30
τελικα το μυαλο σου κατεβαζει πολλες ιδεες...:lol: :lol:
παντως καλο ακουγετε, για πειτε λεπτομερειες, πως μπορει να γινει;

Το εχω ολο στο μυαλο μου, αλλα χρειαζεται καποιος που να τα καταφερνει με την δημιουργια σελιδων ιντερνετ.
Ποιος ειναι ????

GIZMO
25-10-08, 21:12
κανενα χακερα δεν εχουμε εδω;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΑΚΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!
συγνωμη ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΣ

nassos
25-10-08, 21:34
νομιζω οτι ειναι ενα πονεμενο σημειο του μηχανοκινητου αθλιτισμου γενικα οι χοριγειες ... ακομα δεν εχω κανει κινισεισ αλλα συγουρα θα κανω τωρα που θα τουσ βρω δεν ξερω οσο για το site θα δω τι μπωρω να κανω...

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
25-10-08, 22:03
νομιζω οτι ειναι ενα πονεμενο σημειο του μηχανοκινητου αθλιτισμου γενικα οι χοριγειες ... ακομα δεν εχω κανει κινισεισ αλλα συγουρα θα κανω τωρα που θα τουσ βρω δεν ξερω οσο για το site θα δω τι μπωρω να κανω...

Θελουμε ενα site, που η κεντρικη σελιδα να λεει...."αγοραστε χωρο"..."διαφημηστειτε εδω"......προβληθειτε μεσω των αγωνων"......και αλλες αττακες προς τους επαγγελματιες καθε κλαδου.

Στη συνεχεια, να μπορει ο υποψηφιος διαφημιζομενος, να διαλεξει αυτοκινητο/ οδηγο, μερος αυτοκινητου, αγωνα η αγωνες, και να ξερει αμεσως ποσο θα πληρωσει.

Ο καθε αγωνιζομενος, θα μπορει σε μια υποσελιδα, να διαφημησει τον εαυτο του και το αυτοκινητο του, και θα μπορει online να διαχειριζεται τον διαθεσιμο προς ενοικιαση χωρο του αυτοκινητου του.
Οι διαφημιζομενοι (sponsors) μολις αγορασουν χωρο σε καποιον, θα διαφημιζονται αυτοματα και στην υποσελιδα του οδηγου τους.

Το site, θα διαφημιζεται υποχρεωτικα απο τα εμπλεκομενα αυτοκινητα και απο στομα σε στομα.
Οσοι επισης εχουν δικο τους site, θα εχουν link.

π.χ. www.driftsponsor.gr η κατι αναλογο.

Η αρχικη σελιδα, θα εξηγει ποσο κοσμο μαζευουν οι αγωνες, τι τηλεοπτικη προβολη και σε τι περιοδικα προβαλλονται οι αγωνες κλπ.

Αν ολο αυτο εχει καποιο κοστος για τους δημιουργους του site, θα μπορουν ειτε να ενοικιαζουν υποσελιδες στους αγωνιζομενους, ειτε να χρεωνουν καποια συνδρομη.

Μολις ολο αυτο γινει γνωστο, θα γεμισουμε διαφημιζομενους, απο καφετεριες, μαγαζια μοδας, σουπερ μαρκετ και μαναβικα μεχρι εργοστασια μπυρας, ποτα, τσιγαρα και ψησταριες.

Σας ακουω που γελατε, αλλα μπορει να δουλεψει.

Σκεφτειτε και αλλα.........μπορειτε. :wink:

nassos
25-10-08, 22:06
εχω μερικουσ φιλουσ που εχουν παραπανο γνωσεισ απο εμενα στο ιντερνετ. θα ρωτισω κατα ποσο ειναι εθικτο αυτο να γινει σε δωρεαν σελιδα και ξανα συζιταμε...

Καραμιχάλης Βασίλης
26-10-08, 02:42
εχω μερικουσ φιλουσ που εχουν παραπανο γνωσεισ απο εμενα στο ιντερνετ. θα ρωτισω κατα ποσο ειναι εθικτο αυτο να γινει σε δωρεαν σελιδα και ξανα συζιταμε...

ειναι ε8ικτο να γινει σε σε δορεαν σελιδα αλλα αφτο σιμενει οτι δν 8α τελιονει σε .gr ,μπορει να τελιονει σε .tk,.org μπορο και εγο παντος να βοι8ισο σε αφτο απλος εχο καπιες γνοσεις απο pc αλλα δν 3ερο τι μορφι πρεπει να εχει αφτη ι ιστοσελιδα!!!

υ.γ. κ.Νικο πολυ καλη ιδεα!!!

nassos
26-10-08, 11:03

ειναι ε8ικτο να γινει σε σε δορεαν σελιδα αλλα αφτο σιμενει οτι δν 8α τελιονει σε .gr ,μπορει να τελιονει σε .tk,.org μπορο και εγο παντος να βοι8ισο σε αφτο απλος εχο καπιες γνοσεις απο pc αλλα δν 3ερο τι μορφι πρεπει να εχει αφτη ι ιστοσελιδα!!!

υ.γ. κ.Νικο πολυ καλη ιδεα!!! egv skeftomoyna gia blogspot....

paulo6sousa
26-10-08, 14:01
Αν ήμουν Αθήνα θα μπορούσα να βοηθήσω στην κατασκευή της ιστοσελίδας σε κάποιο δωρεάν host server...Κάποιος με αρκετό ελεύθερο χρόνο?Η ιδεά πάντως πολύ καλή!

marios hagikirlis
26-10-08, 17:37
μια ιδεα ονειρο που με αγαπη και συνεργασια ερχεται!!ευχαριστουμε κ παλι κ Νικο...πρεπει να το τρεξουμε και ισωσ εχο και το ατομο.....

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
27-10-08, 18:16
μια ιδεα ονειρο που με αγαπη και συνεργασια ερχεται!!ευχαριστουμε κ παλι κ Νικο...πρεπει να το τρεξουμε και ισωσ εχο και το ατομο.....

Εχω τροπο, οποιος αναλαβει να διεκπεραιωσει και να συντονιζει αυτη τη σελιδα που λεμε, να βγαζει και καλο μεροκαμματο.
Εγω ριχνω την ιδεα ολη δωρεαν.
Και θα την στηριξω κιολας, με πολλους τροπους.

Οποιος μπορει, ας μην καθυστερει, ασ επικοινωνησει μαζι μου το συντομοτερο. 6973 058356

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
29-10-08, 14:04
πειτε μου ακριβως τι εχετε στο μυαλο σας να σας πω... υπαρχει ο ανθρωπος που κανει τα παντα αρκει να ξερω τι θα του ζητησω...

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
29-10-08, 14:27
πειτε μου ακριβως τι εχετε στο μυαλο σας να σας πω... υπαρχει ο ανθρωπος που κανει τα παντα αρκει να ξερω τι θα του ζητησω...

Αν διαβασεις προσεκτικα απο την αρχη το τοπικ αυτο, θα παρεις μια ιδεα.
Για λεπτομερειες, βαλε με σε επαφη με τον "ειδικο".

τηλ. 210 6025664 6973 058356

Ευχαριστω

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
29-10-08, 14:50
μαλλον αυριο το μεσημερι θα σε παρουμε τηλεφωνο....

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
29-10-08, 14:54
μαλλον αυριο το μεσημερι θα σε παρουμε τηλεφωνο....

Ευχαριστω.
Επειδη θα ειμαι Κρητη, αν δεν εχω σημα, στειλε sms και θα σας παρω αμεσως. 6973 058356 η 6976 511347. Καποιο θα πιανει :wink: :wink:

Καραμιχάλης Βασίλης
29-10-08, 15:07
μπορο να αναλαβο κ εγο τι διμιουργια του σιτε με ενα φιλαρακι μ !!!ι αν 8ελετε να βοι8ισο στινκατασκευι του!!! μες στιν βδομαδα να ωαλο μπροστα τιν κατασκευη !!! αμα τα καταφερο 8α σας ενιμεροσο!

nikitas93
30-10-08, 15:41
μπορο να αναλαβο κ εγο τι διμιουργια του σιτε με ενα φιλαρακι μ !!!ι αν 8ελετε να βοι8ισο στινκατασκευι του!!! μες στιν βδομαδα να ωαλο μπροστα τιν κατασκευη !!! αμα τα καταφερο 8α σας ενιμεροσο!

Μην δοκιμασετε κατι σε καποιο τσαμπα host πχ freewebs/.tk και ετσι....εχω φτιαξει για αλλα πραγματα...εχουν προβληματα δεν αξιζει...Καλητερο θα ηταν αν πληρωναμε λιγουλακι...και για δειτε το αλλιως...απο τις χορηγεις που θα γινονται μπορει ενα μικρο μεριδιο απο τον καθε ενα να παει για το σιτε....ετσι θα διατηρειτε χωρις προβλημα... Και μην φανταστιτε τρελες τιμες ...Οριστε οι τημες για ενα σιτε .gr απο το www.in.gr :

Τιμές & Τρόποι Πληρωμής
3μηνη συνδρομή μόνο με 15 ευρώ με ΦΠΑ (5 ευρώ/μήνα) (σε άτοκες μηνιαίες δόσεις στην πιστωτική σας κάρτα ή με εφάπαξ κατάθεση όλου του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό)
6μηνη συνδρομή μόνο με 30 ευρώ με ΦΠΑ (5 ευρώ/μήνα) (σε άτοκες μηνιαίες δόσεις στην πιστωτική σας κάρτα ή με εφάπαξ κατάθεση όλου του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό)
12μηνη συνδρομή ΕΙΔΙΚΗ ΤΙΜΗ μόνο με 48 ευρώ με ΦΠΑ (4 ευρώ/μήνα) (σε άτοκες μηνιαίες δόσεις στην πιστωτική σας κάρτα ή με εφάπαξ κατάθεση όλου του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό)

Petros AE86
30-10-08, 15:47
γιατι να μην δωσει ο καθενας εστω και απο 1 ευρω??τα λευτα αυτα(48 ευρω) θα μαζευτουν πολυ ευκολα

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
30-10-08, 15:51
γιατι να μην δωσει ο καθενας εστω και απο 1 ευρω??τα λευτα αυτα(48 ευρω) θα μαζευτουν πολυ ευκολα

Μα καπως ετσι εννοω. Με συνδρομη του καθε οδηγου, ελαχιστη για τα λειτουργικα εξοδα, και εφ οσον βρεθουν χορηγοι, καποια προμηθεια για αυτον που θα χειριζεται την σελιδα.

Αντε, σκουντημα θελετε.
Αν ηξερα θα ειχαμε βρει και χορηγους μεχρι τωρα. Ολο λογια εισαστε. Ακομα δεν με πηρε κανενας τηλεφωνο.

nikitas93
30-10-08, 16:10
Βρειτε αυτον που φτιαχνει το driftclub το σιτε...ξερει...αν δεχτει...(δεν πιστευω να δεχτει...) :lol:

Καραμιχάλης Βασίλης
30-10-08, 17:57
πεδια εγο φτιαχνο το σιτε τορα το απο που 8α σικο8ει το σιτε ινε αο 8εμα πρεπει προτα να φτιαχει η βασι δεδομενον!!!

το κακο ινε οτι εχο πολα τρεχαματα και δν προλαωενο να ασχολι8ο πολι με το δριφτσπονσορ αμα καταφερο να κανο κατι σοστα 8α επικινονισο μαζι σας κ.Νικο!!!!

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
31-10-08, 14:13
Ολο λογια εισαστε. Ακομα δεν με πηρε κανενας τηλεφωνο.

σε πηραμε χτες με τον μαστορα στο κινητο δεν το σηκωνες και πηρε και στο σταθερο αλλα ελλειπες.....

παρε με εσυ οπωτε μπορεις να σου δωσω τηλ...

καθε αμαξι που θα μπαινει θα πληρωνει ενα ποσο το πιο θα ειναι αυτο το ποσο θα το δουμε οταν δουμε τι θα μας κοστισει ...

εγω ηθελα να ρωτησω ομως το πως θα διαφημιστει και πως θα βρισκουν το σιτε αυτο? εχετε καμια ιδεα... και εκει μπορει να χρειαστουν λεφτα

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
31-10-08, 18:54
Ολο λογια εισαστε. Ακομα δεν με πηρε κανενας τηλεφωνο.

σε πηραμε χτες με τον μαστορα στο κινητο δεν το σηκωνες και πηρε και στο σταθερο αλλα ελλειπες.....

παρε με εσυ οπωτε μπορεις να σου δωσω τηλ...

καθε αμαξι που θα μπαινει θα πληρωνει ενα ποσο το πιο θα ειναι αυτο το ποσο θα το δουμε οταν δουμε τι θα μας κοστισει ...

εγω ηθελα να ρωτησω ομως το πως θα διαφημιστει και πως θα βρισκουν το σιτε αυτο? εχετε καμια ιδεα... και εκει μπορει να χρειαστουν λεφτα

συγγνωμη, ειμαι Κρητη και δεν εχω παντα σημα.
Θα τα πουμε Δευτερα.
Ευχαριστω...

GIZMO
01-11-08, 00:09
θα βαλουμε αυτοκολλητο στο αμαξι μας που θα λεει: ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗΤΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑΣΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ χιχιχι!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΛΑΔΑΣ
01-11-08, 05:35
?? ??????? ??????????? ??? ????? ??? ??? ?? ????: ??? ?? ???????????? ??? ??????? ??? ??? ??????!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mitsosdrift
01-11-08, 11:27
Ναι ναι ξερει να κανει τα παντα οντως. :wink: :wink: :wink: :wink:

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
05-11-08, 20:49
Ναι ναι ξερει να κανει τα παντα οντως. :wink: :wink: :wink: :wink:

Εμεις ξερουμε μονο τις παντες :lol: :lol:

Akis cossie
06-11-08, 12:49
Τοτε θα ταιριαξουμε....!!! :lol: :lol: :lol:

ΠΑΡΑΛΙΑΣ
06-11-08, 13:50
και αυτος τις ξερει αλλα μονο στο pc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αν προλαβω σημερα και παω απο εκει θα σε παρω τηλ αλλιως αυριο

nikitas93
11-11-08, 18:26

τελικα τι θα γινει θα φτιαχτει ή θα μεινουμε με την γλυκα :D :D :D :D :lol: :lol:

ΝΙΚΟΣ ΛΑΡΔΗΣ
11-11-08, 23:17

τελικα τι θα γινει θα φτιαχτει ή θα μεινουμε με την γλυκα :D :D :D :D :lol: :lol:

Κατι ετοιμαζεται σε συνεργασια με το www.drivemania.gr
Συντομα νεα, γιατι τα παιδια τρεχουν .....ακομη driftwars.... :lol: :lol: :lol: